wycieczki szkolne Warszawa

wycieczki szkolne Warszawa

Rozwój turystyki autokarowe spowodował, że wycieczki szkolne Warszawa stały się coraz popularniejsze wśród szkół. Na odzew biur podróży, czy biur stricte wycieczkowych, nie trzeba było długo czekać. Dzisiaj organizując wycieczkę szkolną do Warszawy, nauczyciel nie musi się martwić o autokar, wyżywienie czy nocleg wycieczkowiczów. Wszystko będziemy mieli zabezpieczone w ramach wybranego pakietu obejmującego wycieczki szkolne Warszawa. Do nauczyciela jedynie będzie należało ustalenie budżetu na jaki będą mogli sobie pozwolić uczestnicy wycieczki. Cała reszta należy do organizatora – czyli biura wycieczkowego.

wycieczki szkolne Warszawa
Dzięki autokarom wycieczki szkolne Warszawa są bardzo tanie

autokarem do Warszawy

Jeśli chodzi o środek transportu w oparciu którego będziemy chcieli zorganizować naszą wycieczkę do Warszawy, to wciąż najpopularniejsze są wycieczki autokarowe. Zwykle taki wariant wycieczki szkolnej jest również najtańszy. Bardzo duży rozwój firm transportowych w naszym kraju spowodował, że wynajęcie autokaru na czas wycieczki do Warszawy jest naprawdę atrakcyjny cenowe. Nie jest to już – jak kiedyś bywało – największy koszt całej wycieczki. Pieniądze zaoszczędzone na wynajęcie autokaru nasi podopieczni mogą przeznaczyć na inne rzeczy. Albo możemy, dzięki temu, sprawić, że wycieczki szkolne będą jeszcze tańsze.

tanie wycieczki szkolne
wycieczka szkolna autokarem dojedzie wszędzie

tanie wycieczki szkolne

Tak, to hasło – tanie wycieczki szkolne – może być jak najbardziej aktualne. Dzisiejszy rozwój turystyki autokarowej spowodował, że wycieczki szkolne do dowolnego miasta w Polsce są naprawdę tanie. Mało tego, coraz częściej szkoły wybierają na cel wycieczki miasta poza granicami Polski. Trzy najpopularniejsze destynacje to Berlin, Praga oraz Wilno. Zamiast organizować wycieczkę do Białegostoku czy Olsztyna, można przejechać trochę więcej kilometrów i zwiedzić stolicę, któregoś z naszych sąsiadów. Dzięki członkowsku w Unii Europejskiej, dzisiejsze tanie wycieczki szkolne nie są obarczone przymusem wyrobu paszportu. Wszyscy nasi unijni sąsiedzi znajdują się w strefie Schengen a to pozwala na swobodne podróżowanie. Bez zatrzymywania się na granicy.

wycieczka szkolna do Warszawy
wycieczka szkolna w takim autokarze to przyjemność

Warszawa wciąż popularna

Jeśli natomiast mowa o krajowych destynacjach, to Warszawa jest wciąż najpopularniejsza. Każdy jest świadom tego, że stolica oferuje najwięcej atrakcji dla turystów, chociaż inne duże miasta niewiele jej ustępują. Ale Warszawa wygrywa jeszcze jednym – swoim położeniem. Bez względu na to skąd nasza wycieczka szkolna wyruszy do Warszawy, to zwykle będzie trzeba przejechać mniej więcej tyle samo. Dzięki temu większość wycieczek szkolnych do Warszawy wybierana jest w wariancie jednodniowym. Nie da się tak zawsze zrobić w przypadku innych miast. Jadąc na przykład z Gdańska do Krakowa na przejazd trzeba poświęcić cały dzień. Ale jeśli wycieczki szkolne z Gdańska będą chciały dojechać do Warszawy, to jest już to jak najbardziej realne.

wycieczki szkolne
dzięki strefie Schengen na wycieczkę szkolną nie potrzebny nam paszport